Táto sekcia je venovaná výnimočným a talentovaným ľuďom, ktorí stoja za nami a zdieľajú myšlienku nášho projektu. Sme názoru, že ľudia by sa mali spájať pre dobré veci a zároveň je pre nás dôležité, aby títo ľudia nezostali bez povšimnutia. Do svojich prác dávajú neskutočné množstvo lásky a času. Naše cesty sa spájajú, pretože tvoríme s láskou k zvieratkám. A o čo krajší by mohol byť svet, keby ľudia hľadali to čo ich spája a nie to, čo ich rozdeľuje? Pre nás je veľká česť, vám týchto ľudí predstaviť.

J-Art
Umelec
Ku psíkom mám veľmi blízko, nakoľko napĺňajú môj osobný aj pracovný život. Už takmer 3 roky ako umelec tvorím obrazy domácich miláčikov, primárne psíkov. Sama mám záchráneného psíka z ulice. Aj preto som neváhala podporiť tento skvelý projekt, ktorý nielen pomáha opusteným psíkom, ale rozširuje aj povedomie o géne "merle". O tom, čo tento gén obnáša a aké fatálne následky môže spôsobiť, ak chovatelia nerešpektujú genetiku.
PSÍ SVET Very Fox
Fotograf
Neoddeliteľnou súčasťou môjho života sú od detstva psíky. Venčievala som ich v útulku, brala ich do „dočasky“ a následne som si aj adoptovala dve moje fenky. Láska k nim sa stala aj súčasťou mojej práce. Pred tromi rokmi som začala fotiť a práve oni sa stali mojimi modelmi. Vždy som sa snažila pomáhať psíkom v núdzi, a aj preto ma nadchol tento projekt. Nielenže pomáha psíkom, ale aj šíri informácie o vážnom probléme génu merle.
Ve Shandor Photography
Fotograf
Psíky sú jednoducho môj život. Ráno s nimi vstávam, cez deň pobehujem, trénujem a venujem im skoro všetok môj voľný čas. Preto niet divu, že mi pred objektívom pózujú práve oni – hafani. Ale tým to nekončí. Venujem sa mnohým dobročinným akciám na pomoc útulkom alebo zvieratkám v núdzi. Preto mi je projekt Pod psa veľmi blízky, vďaka šikovným dizajnovým kúskom môžete pomôcť opusteným psíkom. A vďaka projektu SOS Merle oboznamujú širšiu verejnosť o problematike génu merle a o jeho fatálnych následkoch pri nesprávnom krížení.
Kristýna Kvapilová
Fotograf
...pretože bola neskutočne inšpiratívna osobnosť, na ktorú by sa nemalo zabudnúť. Svojim optimizmom, osobnosťou a talentom ovplyvnila mnohých, ktorí k nej vzhliadali a tento jej odkaz by mal žiť večne. Náš čas na tomto svete máme spočítaný, žime naplno, tu a teraz s láskou a úsmevom. A napokon vždy povedzme, čo máme na srdci, aby sme raz neľutovali, že naše rozhovory ostali nedokončené… R.I.P Kristýna Kvapilová tragicky zahynula dňa 25. augusta 2020 no jej práca a odkaz inšpiruje ďalej.